Kamu Haberleri

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Zam Dışında Ek Gösterge ve YHS Konusu da Ele Alınmalı

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci toplu sözleşme görüşmelerine dair açıklamalarda bulundu. 

Görüşmeler kapsamında yalnızca zam konusuna odaklanılmaması gerektiğini ifade eden Önder Kahveci, Yardımcı Hizmetler Sınıfı Personelleri, Ek Gösterge ve bu tür kamu gündeminde yer alan konularında gündeme getirilmesi gerektiğini ifade etti. 

ÖNDER KAHVECİ’DEN TOPLU SÖZLEŞME AÇIKLAMASI

Önder Kahveci yapmış olduğu konuşmasında şimdiye kadar gerçekleştirilen toplantıları hatırlattı. Bu kapsamda Türkiye Kamu Sen olarak çözüm bekleyen konuları gündeme taşıdığını ifade eden Önder Kahveci şu ifadeleri kullandı. 

”Toplu sözleşme masasının üyeleri olarak zam dışında çözüm bekleyen diğer konuları da bu masada konuşmalıyız. Ek gösterge, vergi dilimleri, sözleşmeli çalışanların beklentileri, bütün ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, yönetici atama sisteminin yeniden tesis edilmesi, mülakatın kaldırılması, yardımcı hizmetlilerin beklentileri gibi konularda adımlar atılmalı, çözüme kavuşturulmalıdır.”

Önder Kahveci konuşmasının sonunda memur zammı için hükümetten enflasyon oranlarını göz önünde bulundurarak bir karar vermesini sözlerine ekledi. Ekonomik sıkıntı yaşıyoruz diyen Türkiye Kamu Sen Başkanı beklentiler boşa çıkmasın açıklamasında bulundu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir