Kamu Haberleri

TTK 1500 İşçi Alımına Dair AK Parti’den Açıklama

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) bünyesine çok sayıda personel alımı yapılacak. Bu konuda yapılan açıklamaların ardından ise ilanın yayımlanması ve başvuru sürecinin başlaması bekleniyor. Ocak ayına girilmeden yayımlanması beklenen ilanın İŞKUR’da yayımlanma süresi gecikince konuya dair eleştiriler gelmişti. 

Bu eleştirilere hem AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar hemde Türkiye Taş Kömürü Kurumu Başkanı’ndan açıklamalar gelmişti. Alımların ne zaman yayımlanacağına dair son açıklama ise AK Parti’den geldi.

TTK 1500 İŞÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

TTK’ya yapılacak olan işçi alım ilanlarını bekleyen adaylar ilanın ne zaman yayımlanacağını merak ederken AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, TTK’ya alınacak bin 500 kişi konusunda açıklama yaptı. AK Partili Başkan Tosun açıklamasında yerel seçimler öncesini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu.

“TTKla ilgili sona doğru yaklaşıldı. Bakanlık ekibi birkaç imzanın eksik olduğunu söylüyor. Onları da Vekillerimiz görüştük ve hafta içinde Enerji Bakanımızla tekrar görüşülecek. Seçim öncesinde bin kişinin alınması konusunda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum ”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.