Kamu Haberleri

TTK 500 İşçi Alım İlanının Ne Zaman Yayımlanacağı Açıklandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. 

Katıldığı toplantı kapsamında önümüzdeki dönemde planlanan personel alımlarına dair açıklamalarda bulunan Hakan Yeşil, TTK 500 işçi alım ilanının ne zaman yayınlanacağını açıkladı. 

TTK 500 İŞÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Hatırlanacağı üzere Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine personel alımlarına dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bazı açıklamalar yapılmıştı. Kurumun 1500 işçi alımı yapacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından ilk alım ilanı yayımlanmış ve 1000 işçi istihdam edilmişti. 

Alım yapılacak 500 işçi alımı için ise son açıklama Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil’den geldi. Hakan Yeşil açıklamasında yapılan 1000 işçi alımına değinerek şu ifadeleri kullandı.

”Bin arkadaşımızın bu ay içinde işbaşı yapmasını bekliyoruz. Diğer yandan sözü verilen 500 arkadaşımızın alımına da bu ay içinde başlanacağı açıklandı. Yeni işçi alımları yapılırken, kura çekiminde ilçe nüfusları göz önüne alınarak kontenjan belirlenmelidir. Biz bu sayının arttırılması için de girişimlerde bulunuyoruz. Çünkü işçi alınacağının açıklandığı günden bugüne yaklaşık 900 arkadaşımız emekli oldu.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir