Kamu Haberleri

TÜBİTAK En Az Lise Mezunu Mühendis ve İşçi Alımı Yapacağını İlan Etti

TÜBİTAK, Resmi Gazete’de 4 farklı kadro için personel alım ilanı yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadro detayları ve ilana başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgiler verildi. 

TÜBİTAK personel alım ilanına ilişkin tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yayımlanan ilanda yer alan Mühendis, Teknisyen, Aşçı ve Usta kadrolarına yapılacak alımlar için talep edile koşullar.

Mühendis:  Lisans Bölümleri Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, Lisans Bölümü İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Teknisyen: Elektrik-Elektronik • Elektromekanik Taşıyıcılar

Usta; Teknik Lise/Meslek Lisesi Bölümlerinden, İnşaat Teknolojisi, İnşaat, İnşaat Teknikerliği, Boya ve İzolasyon Uygulama Teknikleri, Yalıtım Teknolojisi, İnşaat ve Sanayi Boya Uygulama Teknolojisi, Yapı Yalıtım Teknolojisi Mezunu Olmak.

Aşçı; Aşçılık alanında en az 10 yıl bilfiil çalışmış olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanına yukarıda yer alan öğrenim koşullarını sağlayan adaylar ayrıca aşağıda yer alan genel koşulları da sağlamalılar. 

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak. 

İLANA BAŞVURULAR

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurular kadrolara göre farklılık gösteriyor. 

Mühendis kadrosu için yapılan başvurularını TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecekler. Başvurular için son 1 Nisan.

Teknisyen, Aşçı, Usta kadroları için başvuru yapacak adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmakta olup, iş başvuruları da bu sayfa (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden yapacaklar. Başvurular için son tarih 15 Mart

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir