Kamu Haberleri

Tüm Memurlar Dayanışma Aidatı Ödesin Talebi

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Toplu İş Sözleşmesiyle memurlara sağlanan haklardan sendikalı olmayan memurlarında yararlandığını ifade ederek bu memurların da dayanışma aidatı ödemesi gerektiğini ifade etti. 

TÜM MEMURLAR DAYANIŞMA AİDATI ÖDESİN

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sendika konusuna dair çarpıcı bazı açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre; Memur Sen açıklamalarında memurlara sendikalar aracılığıyla sağlanan haklara dair bilgi verdi. Sendikaların toplu iş sözleşmesi ile elde ettiği hakları beğenmeyenlerin olduğunu ifade eden Ali Yalçın bu kişilerin de aynı haklardan yararlandığını ifade etti.

“Biz o masada yeni kazanımlar elde etmek için mücadele verirken ‘sendika ne işe yarar?’ diyenler var. Sendikalı olmadığı halde sendikanın gayretiyle kazanılan haklardan yararlanmak adil değil. Bu yüzden önce dayanışma aidatı ödenmeli ve ‘sendika ne işe yarar’ın cevabı o zaman verilmeli.”

Toplu İş Sözleşmesinde heyet başkanlığını en fazla üyeye sahip konfederasyon yapıyor. Güncel rakamlara göre Türkiye’de 2 milyon 473 bin 461 memur var. Memur-Sen’in üye sayısı 1 milyon 10 bin 298, diğer konfederasyonların üye sayısı 1 milyon 463 bin 163 kişi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir