Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen Başkanı: 3600 Ek Gösterge Ek Torba Yasada Mutlaka Yer Almalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan kamu gündemine dair konular hakkında konuştu. Konuşmasında 3600 ek gösterge konusuna değinen Talip Geylan bu konuda atılması gereken adımları değerlendirdi. 

3600 EK GÖSTERGE EK TORBA YASADA YER ALSIN

3600 ek gösterge düzenlemesinin uzun süredir kamu gündeminde yer alması ve konuya dair somut bir gelişme yaşanmaması, memur sendikaları tarafından değerlendiriliyor. Konuya ilişkin son açıklama Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan’dan geldi.

Talip Geylan ek gösterge yasasına dair yapmış olduğu açıklamasında, ek gösterge sözünün geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 24 Haziran genel seçimlerinde verildiğini hatırlattı. Ek gösterge vaadinin üzerinden 1 yıl geçtiğini ifade eden Talip Geylan yasanın tüm meslek grupları için olması gerektiğini de söyledi.

“Bu sözün üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Ancak hala bir adım atılmadı. Ek gösterge, Torba Kanun’da mutlaka yer almalıdır. Tabi sadece 4 meslek grubunun değil, tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri güncellenmelidir. Hatta Ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmet sınıfına da ek gösterge verilmelidir.” 

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan konuşmasının sonunda ek gösterge yasasının meclis tatile girmeden çıkarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir