Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan’dan Memur Maaşı Zammı ve Alımlar Kadrolu Olsun Talebi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 1 Mayıs öncesinde katılmış olduğu bazı etkinlikler kapsamında yapmış olduğu konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Talip Geylan açıklamalarında hem memur maaşları konusuna hemde kamuya personel alımları konusuna değindi. 

MEMUR MAAŞLARI VE ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

Talip Geylan yapmış olduğu konuşmasında memur maaşı konusuna değindi. Bu konuya dair açıklamalarında enflasyon rakamları ile Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine dair açıklamalarda bulunan Talip Geylan memur maaşlarına yapılan zam oranının yetersiz olduğunu ifade etti. 

Bu kapsamda hükümete bir çağrıda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan toplu sözleşme öncesinde memur maaşlarının güncellenmesini talep etti. 

KAMUYA ATAMALAR KADROLU OLSUN TALEBİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan konuşmasında ayrıca memur personel alımları konusuna değindi. Bu konuda alımların tamamının kadrolu olmasını isteyen Talip Geylan, sözleşmeli istihdam şeklinin de kaldırılmasını istedi.

“Kamudaki sözleşmeli istihdamın kaldırılmasını istiyoruz. Aynı işi yapan insanların farklı statülerde çalışması doğru değildir. Kamu çalışanları sadece 657 Sayılı DMK’nın 4/A maddesine göre kadrolu olarak istidam edilmelidir. Öte yandan kamudaki ayrımcılığın sonlandırılmasını istiyoruz. Ne yazık ki atamalarda, terfilerde, görevde yükselmelerde mülakat marifetiyle insanlar ayrıştırılıyor. Bu noktada mülakat ucubesinin kamudan çıkarılmasını ve sendikasına, siyasi görüşüne, mensubiyetine bakılmaksızın sadece liyakatin esas alınmasını talep ediyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir