Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen’den Ataması Yapılmayan Öğretmenlere Destek

Atanamayan öğretmenler 2019 yılı ana atamaları için Şubat ayında 40 bin öğretmen ataması yapılmasını talep ediyorlar. Bunun içn başta sosyal medya üzerinde kampanya başlatan öğretmen adayları daha sonra Ankara’da bir araya geldiler. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümete seslerini duyurmak isteyen atanamayan öğretmenler, Şubat ayında 40 bin öğretmen ataması yapılması konusunda ki taleplerini yinelediler. 

ŞUBAT AYINDA 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI TALEBİ

Atanamayan öğretmenlerin Şubat ayında 40 bin öğretmen ataması taleplerini bir destekte Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan geldi. Talip Geylan öğretmen atamalarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında 20 binlik öğretmen alımını kabul etmediklerini belirtti. Bu atamanın 2019 yılı ataması olmadığını geç kalınmış 2018 ataması olduğunu ifade eden Talip Geylan 40 bin öğretmen ataması yapılmasını şu sözlerle talep etti. 

“Bu 20 bin atama, asla 2019 yılı ataması değildir; 2018 yılından kalan gecikmiş olan bir atamadır. Çünkü bu öğretmenlerimizin mülakatları 9-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Hiç kimse atama bekleyen öğretmenlerin ağzına bir parmak bal sürme hevesinde olmasın!”

Öğretmen Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir