Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen’den İş Güvenliği Kırmızı Çizgimizdir Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan son dönemlerde kamu gündeminde oldukça yer tutar iş güvenliği konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

657 sayılı kanunda yapılması gündemde olan düzenleme iddialarını değerlendiren Talip Geylan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaları da gündemine aldı. 

İŞ GÜVENCESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan konuya ilişkin konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı. 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır.’ cümlesini hatırlatan Talip Geylan bu açıklamaları memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. 

657 sayılı kanunda düzenlemeler olabileceğini ifade eden Talip Geylan kırmızı çizgilerinin iş güvencisi olduğunu aktardı.

”Biz de Türkiye Kamu Sen olarak yıllardır şunu söylüyoruz; ‘Devlet memurluğundan taviz vermeyiz. Tamam 657 ile ilgili tartışmalara varız, ancak iş güvencemiz kırmızı çizgimizdir, bunu tartışmaya dahi tahammülümüz yoktur.’ Sayın Erdoğan’ın bugünkü açıklamasını, iş güvencemiz bağlamında bir taahhüt ve net bir duruş olarak algılıyoruz. Artık bu ülkede hiçbir yetkili, ‘Memur-işçi ayrımını ortadan kaldıralım, memurların iş güvencesini tartışalım, herkes sözleşmeli olsun’ gibi ucube yaklaşımlar içerisine girmemelidir”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir