Kamu Haberleri

Türk Eğitim Sen: Seçim Öncesinde 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılsın

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen Bursa Şubeleri İstişare ve Dayanışma Toplantısı’na katıldı. Toplantı kapsamında söz alan ve katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren Talip Geylan öğretmen atamaları konusuna değindi. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarını sonuçlandığını hatırlatan Talip Geylan ek atama talebinde bulundu.

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN ÖĞRETMEN ATAMASI TALEBİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan konuşmasında sözleşmeli öğretmenlik, ücretli öğretmenlik ve ek öğretmen ataması konuları üzerinde durdu. Seçimden önce 40 bin ilave öğretmen ataması yapılması noktasında bir talep ortaya koyduklarını ifade eden Talip Geylan, Türkiye’nin öğretmen açığının 97 bin olduğunu vurguladı.  Bu kapsamda öğretmen ataması yapılması gerektiğini ifade eden Talip Geylan şu ifadeleri kullandı.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Öğretmen Atama Talebi

”100 bine yakın ücretli öğretmenin çalıştığı, yine 100 bine yakın öğretmen açığının olduğu bir ülkede 2019 yılında sadece 20 bin öğretmenimizin iş başı yapması kabul edilemez. Biz bu itibarla seçim öncesi yeni KPSS sınavı yapılmadan, çünkü 2017 ve 2018’den bekleyen çok ciddi sayıda arkadaşımız var, 40 bin ilave atamanın yapılmasını, bunun için başvuruların seçimden önce alınmasını bekliyoruz. Yine yeni öğretim yılı başlamadan ağustos ayında da bu 40 bine ilave 60 bin, toplamda 100 bin öğretmenin 2019 yılı içinde alınmasını talep ediyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir