Kamu Haberleri

Türk İş Başkanı Atalay’dan Zam Teklifi Tepkisi: Şaka Gibi Teklif

Hükümet ile kamu işçileri arasında devam eden zam görüşmelerinde tarafların talepleri ve teklifleri çok farklı düzeyde. İşçi zammı konusunda hükümet ilk altı için yüzde 5 ikinci 6 ay için ise yüzde 4 zam teklif etmişti.

Hükümetin işçi zam taleplerine dair açıklamalarda bulunan Türk İş Sendikası Ergün Atalay, bundan sonraki süreçte hükümetin yeni bir teklif için çağırması durumunda gideceğini söyledi. Ergün Atalay’ın kamu işçisi zammı konusunda Sözcü’ye yapmış olduğu açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz. 

ERGÜN ATALAY’DAN ‘ŞAKA GİBİ TEKLİF’ AÇIKLAMASI

Kamu İşçilerini temsil eden Türk İş Başkanı Ergün Atalay TİS konusuna dair çaıklamalarında, Ağustos sonuna kadar vakitleri olduğu işaret etti. O tarihten sonra grev hakkı olanların greve çıkacağını ifade eden Ergün Atalay, anlaşma olmaması durumunda konunun Yüksek Hakem’e taşınacağını söyledi.

Türk İş Sendikası olarak görevlerinin temsil ettikleri çalışanların haklarını korumak olduğunu ifade eden Ergün Atalay, zam oranları konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Talep edilen ile teklif edilen rakam arasında çok fark olduğunu söyleyen Ergün Atalay şu ifadeleri kullandı.

”Ben onları ne oldu ne bitti diye arayıp sormam. Ben süreci beklerim. Yüzde 6, yüzde 7 zammı yok kabul etmem. 6 -7 onlar hiç konuşulacak laflar değil. Onları hiç konuşmam. Benim rakamın yüzde 15 onlar verdi yüzde 5. 3 aşağı 5 yukarı şimdiye kadar bir noktada buluştuk. 8 kere sözleşmede ben varım. Ama şimdi bu buluşacak gibi gözükmüyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir