Kamu Haberleri

Türk İş Başkanı Atalay Kamu İşçilerinin Zam Konusuna İlişkin Sözlerine Açıklık Getirdi

Kamu işçilerinin zam konusuna dair yapılan görüşmeler sonrası Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk İş Başkanı Ergün Atalay kamerlar karşısına geçmişti. 

Ergün Atalay basın toplantısından önce mikrofonun açık olduğunu unutup zam konusuna dair Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a dönerek “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” ifadelerini kullanmıştı. 

ERGÜN ATALAY’DAN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

Kamu işçilerinin zam görüşmelerinde işçi tarafını temsil etmek için masada yer alan Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a yönelik sözlerine ilişkin açıklamada bulundu. 

Katılmış olduğu bir televizyon programında konuyu ele alan Ergün Atalar o konuşmasında ve zam görüşmelerinde işçileri utandıracak bir hareket yapmadığını ifade etti. ”Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır. Biz her zaman işçilerden yana olduk, olmaya da devam edeceğiz.”

Konuşmasının devamında konuya dair bir örnek veren Türk İş Başkanı Atalay, ”Şimdi bir fabrikaya gidiyoruz. Sağıma geçici işçi, soluma ise kadroya geçen taşeron işçi var. Geçici işçiler, ‘Biz sana ne zamandır aidat ödüyoruz, bizim kadroyu halledin’ diyor. Solumdaki işçi de ‘Maaşlarımızı düzenleyin’ diyor. Ben tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellefim. Taşeron, geçici işçi, maaş zamları çözülene kadar ben bu sorunları dile getireceğim.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir