Kamu Haberleri

Türk İş Başkanı Ergün Atalay’dan EYT ve Taşeron İşçi Açıklaması

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay son dönemlerde kamu gündeminde sıkça yer almaya başladı. Kamu işçilerinin zam görüşmeleri kapsamında yapmış olduğu açıklamaları ile dikkat çeken Ergün Atalay son konuşmasında gündemin iki önemli konusuna değindi. 

Taşeron işçiler ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Ergün Atalay’ın Ulusal’da yer alan konuşmasının detayları şu şekilde,

ERGÜN ATALAY’DNA EYT VE TAŞERON İŞÇLER AÇIKLAMASI

Türk İş Genel Başkanı Atalay, kamu işçilerinin zam görüşmeleri sırasıdna taşeron işçi konusuna değinmişti. Ergün Atalay bu konuşmasında yapmış olduğu açıklamasında TİS ile taşeron işçilere müjdeli haber veremediklerini hatta kötü haber verdiklerini ifade etmişti. 

Bu açıklamaların ardından konuya yeniden değinen Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay şu ifadeleri kullandı. 

“Benim tutumum nettir. Emeklilikte yaşa takılanların haklarını savunmaya devam edeceğim. Taşerondan kadroya geçenlerin, geçici işçilerin haklarını her ortamda dile getireceğim. Hayat pahalılığından şikayetlerimi sürdüreceğim. Kazdağları’ndaki doğa katliamına itiraz ederken terör örgütünün ormanları yakmasını da gündeme getireceğim. Teröre karşı mücadele eden Mehmetçiğin arkasında duracağım. S-400’lerin ülkeme getirilişine destek vereceğim. Bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yok. Her zaman önce Türkiye diyeceğim.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir