Kamu Haberleri

Türk İş Başkanı Ergün Atalay’dan Kıdem Tazminatı Açıklaması

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay bazı sendika temsilcilikleri tarafından düzenlenen bayramlaşma etkinliklerine katıldı. Burada, kamu gündemine dair önemli konular hakkında açıklamalarda bulunan Ergün Atalay kıdem tazminatı konusuna değindi.

KIDEM TAZMİNATI BİZİM SON KALEMİZ

Ergün Atalau etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında hükümet tarafından düzenleme yapılması beklenen kıdem tazminatı konusunda hem görüşlerini açıkladı hemde hükümete uyarılarda bulundu. 

Kıdem tazminatı konusunda olumsuz bir tablo gelmeyeceğini umduklarını ifade eden Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, düzenlemenin şuanki haline razı olduklarını ifade etti. Türk İş Başkanı Atalay bu konuda kaybedecek birşeylerinin olmadığını dile getirerek şu ifadeleri kullandı. 

“Önümüze bir de kıdem tazminatı geliyor her sene her sene bir kıdem. Şimdi bunlar iki üç aydır konuşulmuyor, seçimlerden sonra inşallah olumsuz bir tablo önümüze gelmez. Ben olumsuz bir tablo geleceğini düşünmüyorum. Bu şekliyle biz razıyız, memnunuz bu şekli muhafaza edilmek şartıyla almayanlarla ilgili bir çalışma yapılırsa Türk-İş olarak katkı sağlarız ama aksi bir şey yapılırsa bir kez daha ifade ediyorum kıdem tazminatımız bizim son kalemiz, kızımızın çeyiz parası, oğlumuzun düğün parası diye her yerde ifade ediyorum çünkü başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Onun için kıdem tazminatıyla ilgili olumsuz bir şey yapılmaz diye umut ediyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir