Kamu Haberleri

Türk İş Sendikasından Taşeron Zammı ve EYT Açıklaması

Güvenlik İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu, Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay’ın katılımıyla düzenlendi. Söz konusu kurul kapsamında bir konuşma yapan Ergün Atalay gündemin önemli konuları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ergün Atalay tarafından yapılan açıklamalarda çalışma hayatına dair de değerlendirmeler yer aldı.

TÜRK İŞ’TEN TAŞERON İŞÇİ VE EYT DEĞERLENDİRMESİ

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay kurulda yapmış olduğu konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerinin sona erdiğini hatırlatarak bu sürecin sona ermesini istedi. Türkiye’nin acil olarak önündeki sorunları çözüme kavuşturması gerektiğini ifade eden Ergün Atalay, Emeklilikte Yaşa Takılanlar, KİT Çalışanlarının kadroya alınması ve taşeron işçilerin sorunlarının ele alınması gerektiğini bildirdi. 

Bu konularda yaşanan mağduriyetlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade eden Ergün Atalay şu ifadeleri kullandı. 

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay Taşeron ve EYT Açıklaması

‘’Ülke gündeminden yerel seçim tartışmalarının bir an önce çıkarılarak gerçek gündemi ile ilgilenmeye başlaması gerekiyor. Bunlar içerisinde taşeron işçiler, EYT olarak adlandırılan emeklilikte yaşa takılanlar ve geçici işler konularının taraflara herhangi bir mağduriyet yaşatılmanda ve toplum vicdanına uygun bir şekilde çözülmesi gerekiyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir