Kamu Haberleri

Türk İş Toplu Sözleşme İçin Grev Kararı Almaya Hazırlanıyor

Türk İş Başkanı Ergün Atalay kamu gündeminde oldukça konuşulacak açıklamalarda bulundu. Özellikle kamu kurumlarında çalışan işçiler için toplu sözleşme konusuna değinen Ergün Atalay sorunların uzun süredir çözülemediğine dikkat çekti. 

Bu kapsamda muhatap bulamadıklarını ifade eden Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay sürecin uzatılmayacağını ve grev kararı alınacağını dile getirdi.

TÜRK İŞ SENDİKASI’NDAN GREV KARARI

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Erfün Atalay gün içinde yapmış olduğu konuşmasında hükümetin aylardır işçilerle ile toplu sözleşme için masaya oturmadığını söyledi. Toplu sözleşme için muhatap dahi bulamadıklarını ifade eden Ergün Atalay, uyuşmazlık sürecine girildiği ifadesini kullandı.

Ocak ayından itibaren devam eden süreçte yaşananları dile getiren Türk İş Başkanı Atalay kamu kurumlarındaki yetkili sendikaların ocak ayından bu yana sırayla görüşmelere başladığını zam ve sosyal haklara ilişkin tekliflerin iletildiğini söyleyen Ergün Atalay bu çalışmalara kamudan karşılık gelmediğini söyledi. 

“Sendikalarımızın önemli bir bölümünün görüşmeleri tamamlandı, uyuşmazlık sürecine girildi. 60 günlük yasal süresi dolan tüm sendikalarımıza ‘grev kararı alın, hiç uzatmayın’ çağrısı yapacağım”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir