Kamu Haberleri

Türkiye İş Kurumu İMD Alımları İptal Mi Edilecek?

Türkiye İş Kurumu tarafından aylar önce ilana çıkılan İş ve Meslek Danışmanı alımı hala neticelenebilmiş değil. Kurum aylardır sözlü sınav sonuçlarını değerlendirip açıklamadı. 

Peki İŞKUR tarafından ilan edilen İMD alımları iptal mi olacak? İşte detaylar;

EYLÜL AYINDA MÜLAKATLAR TAMAMLANMIŞTI

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek olan İş ve Meslek Danışmanı alımları için ilan 2018 yılı Haziran ayında yayımlandı. İlana o dönem başvuruda bulunan adayların; başvurularının alınması, başvurularının değerlendirilmesi başvuru sonuçlarının açıklanması ve sözlü sınava girecek adayların işlemleri ve sözlü sınavların tamamlanması Eylül ayı sonuna kadar tamamlandı.

İŞKUR o dönem belirli bir hızla tamamladığı işlemleri mülakat sonuçlarının açıklanmasında gösteremedi. Öyle ki Eylül ayında tamamlanan mülakatlar Nisan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde hala açıklanmadı. 

Ayrıca o dönem İMD alımları ile birlikte gerçekleştirilen Büro Memuru alımlarında ise 5. yedek yerleştirme sonuçları belli oldu.

İŞKUR İMD alımı için mülakatlara giren adaylar yaşanan bu gelişmelerin ardından alımların iptal olacağı iddialarını konuşur oldular. Özellikle sosyal medya üzerinde dile getirilen bu iddialar kamu gündeminde yer edinmeye başladı. İŞKUR’dan ne İMD alımı mülakatlarına nede alımların iptal olacağı konusuna dair bir açıklama gelmedi. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanır?

Sonuçların açıklanması ile ilgili bir değerlendirmede bulunmak çok zor. Zira 2018 yılı sonunda ve 2019 yılı başında İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan açıklamalar gelmişti. Cafer Uzunkaya açıklamasında sonuçları için 2018 Aralık ayını işaret ederken Zehra Zümrtü Selçuk ise Ocak ayında yaptğı açıklamasında kısa sürede açıklayacağız ifadesini kullanmıştı.

Bu açıklamaların üzerinden de aylar geçmiş olmasına rağmen sonuçlar açıklanmadı. Bu kapsamda İŞKUR’un sonuçları ne zaman açıklayacağı konusunda öngörüde bulunmak zor. Kamuilanlari.com olarak sonuçlar açıklandığında anında sizlere aktaracağız.

İMD Mülakat Sonuçları ile ilgili gelişmeleri takip etmek için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir