Kamu Haberleri

Türkiye Kamu Sen Başkanı Kahveci: 2019 Memur Maaş Artışı Revize Edilmeli

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bir televizyon programına katıldı. Burada gündemin önemli konu başlıkları ile kamu gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Önder Kahveci dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

MEMUR MAAŞ ARTIŞI REVİZE EDİLMELİ

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci katıldığı program kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında ekonomi ve enflasyon konuları üzerinde durdu. 

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin Memur Maaşı Açıklaması

”Enflasyon hesaplarında sepetteki ürünlerin değişmediği yönünde bilgi geliyor. Bir önceki aya göre ürün fiyatlarında bir değişim olmadığı görülüyor. Bizim enflasyonumuz çok daha yüksek. Özellikle gıda enflasyonu. Nisan ayı itibariyle %4’ün üzerine çıkacak. Kamu çalışanlarının 2019 artışları revize edilmelidir. Bizim önerimiz, maaş zamlarının hedef enflasyon kadar olması gerekir en azından. ”

Enflasyon Farklı Sistemi Değişmeli

Memur maaşlarına yapılan enflasyon farkı zammı konusuna dair değerlendirmelerde bulunan Önder Kahveci bu sistemin değişmesi gerektiğini söyledi. Memurların 2019 zamlarının evize edilmesi gerektiğini ifade eden Önder Kahveci şu ifadeleri kullandı. 

”Enflasyon farkı uygulamasının da değişmesi gerekir. Enflasyon gerçekleştiği ay itibariyle ne kadar fark varsa o ay maaşa yansıtılsın. Yetkili sendikanın yanlışlarını kamu çalışanı arkadaşımız çekiyor. Yetki konusunda kamu çalışanlarının bir muhakeme yapması gerekir. 2020-2021 dönemini kaybetmemek için doğru karar vermeliler. Emaneti ehline verme zamanı çoktan gelmiştir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir