Kamu Haberleri

Türkiye Kamu Sen: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3600 Ek Gösterge Sözü Tutulmalı

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci kamu gündemine dair yapmış olduğu açıklamasında gündemin önemli konuları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Kamuda son dönenmlerin en önemli gündem maddesi olan ek gösterge konusuna değinen Önder Kahveci’nin açıklamalarını sizlere aktarıyoruz. 

TÜM KAMU PERSONELLERİ İÇİN EK GÖSTERGE TALEBİ

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci konuşmasında özellikle 3600 ek göstergenin tüm kamu çalışanları için çıkarılması gerektiğini söyledi. 

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaadi olarak açıkladığı 3600 ek gösterge çalışmalarının tamamlanması gerektiğini ifade eden Önder Kahveci konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü tutulmalı dedi.

MEMUR SEN’E ELEŞTİRİ

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde memur tarafını temsil eden Memur Sen için eleştirilerde bulunan Önder Kahveci, sendikasının sözleşme görüşmelerinde olacağını ama imza yetkisinin olmadığını söyledi. Memurların hakkının tek bir sendikanın inisiyatifine bırakılmaması gerektiğini açıklayan Önder Kahveci şu açıklamalarda bulundu. 

”Şu anda kanunen bir tek sendikanın imza yetkisi var. Biz aslında buna karşı çıktık ama kanun bu şekilde geçti. Biz masada taleplerimizi dile getiriyoruz ama imza yetkimiz yok. Bu yasa elbette değişmelidir. Kamu çalışanlarının beklentileri tek bir konfederasyonun inisiyatifine bırakılabilir mi? Attıkları imzalar ortadadır ama ortaya çıkan enflasyon rakamları da ortada. Enflasyon farkının bir anlamı yok. Çalışanların çoğu bu aydan itibaren vergi dilimine girecekler ve kayıpları daha da artacak.Bizim imza yetkimiz olmasa dainsanların sorunlarını o masaya taşımak temel görevimiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir