Kamu Haberleri

Türkiye Kamu Sen’in Memur Zammı Talebi: 600 TL Seyyanen, Yüzde 10 Zam ve Yüzde 3 Refah Payı

Hükümet ve Memurlar arasında Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin ilk talepler gelmeye başladı. Türkiye Kamu Sen tarafından yapılan açıklama memur tarafından gelen ilk talep oldu. 

Türkiye Kamu Sen toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında masada olacak sendikalardan bir tanesi. Ancak KESK ile birlikte Türkiye Kamu Sen’in imza yetkisi bulunmuyor. Görüşmeleri gerçekleştirecek ve imza yetkisi olan sendika ise Memur Sen. 

KAMU SEN’İN TOPLU SÖZLEŞME TALEBİ

Türkiye Kamu Sen tarafından yapılan toplu sözleşme açıklamasında 2 yıllık zam talepleri açıklandı. Kamu Sen talebinde taban aylığa 600 TL seyyanen zam istiyor. Bunun yanında ilk altı için yüzde 10 zam, ikinci altı için yüzde 10 zam, üçüncü altı ay için yüzde 8 zam ve dördüncü altı ay için yüzde 8 zam talep edildi. Bu zamların yanında ayrıca Türkiye Kamu Sen memurlar için yüzde 3 refah payı talep etti. 

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Hükümeti temsilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile memur tarafını temsil eden Memur Sen katılacak. Görüşmeler sonrasında ortak bir karara varılması durumunda memur maaşlarınıon 2020 ve 2021 yıllarında ne kadar zam alacağı belli olacak.

Kamuilanlari.com olarak memur maaşlarına yapılacak zam oranına dair yaptığımız ”Toplu Sözleşme Öncesi Memurlara Orta Vadeli Mali Plan Detayı! Zam Oranı Yüzde 4 Seviyesinde Kalabilir” değerlendirme haberimiz için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir