Kamu Haberleri

Türkiye Kamu Sen: İş Güvencesi Kırmızı Çizgimizdir Taviz Vermeyiz

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Sendika tarafından Kastamonu’da gerçekleştirilen istişare toplantıları kapsamında konuşma yaptı.

Konuşmasında son dönemlerde ele alınan konulardan bir tanesi olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılması gündemde olan düzenlemelere değinen Önder Kahveci hem önerilerini dile getirdi hemde bazı uyarılarad bulundu.

ÖNDER KAHVECİ’DEN 657 AÇIKLAMASI

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu konuşmasının başında memurların maaş sistemine değindi. Memurların maaş sisteminin karmaşık bir hal aldığını ifade eden Önder Kahveci sistemin revize edilmesi gerektiğini söyledi.

657 sayılı kanun kapsamında yapılması planlanan düzenlemelerde iş güvencelerinin kırmızı çizgi olduğunu ifade eden Önder Kahveci bu konuda atılacak her türlü adımın karşısında olduklarını ifade etti.

”İş güvencemiz dışında, bugüne dek yapılan değişiklerle adeta yamalı bohçaya dönen 657’de yapılması düşünülen değişiklikleri oturur konuşuruz. Görüş ve taleplerimizi ortaya koyarız. Taleplerimize uygun ve mutabakat halinde 657’nin yeniden düzenlemesinin önünü hep birlikte açabiliriz. Bu değişiklikler içerisinde liyakati, ehliyeti değiştirilemez ve sulandırılamaz bir kural haline getirmeli, senin benim adamım ya da birilerinin adamları düşüncesinin önünü açan mülakat sistemini kökten kaldırmalıyız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir