Kamu Haberleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) 500 İşçi Alımı Açıklaması

Türkiye Taşkömürü Kurumu geçtiğimiz aylarda İŞKUR’da yayımladığı bir ilan ile 500 işçi alımı yapacağını ilan etmişti. İlana başvuruların nihayete ermesinin ardından kurumun 500 işçi alımını ne zaman yapacağı merak ediliyordu.

Konuya ilişkin açıklama Türkiye Taşkömürü Genel Müdürü Kazım Eroğlu’ndan geldi. 

1000 İŞÇİ ALIMI KURASI 

Türkiye Taşkömürü Genel Müdürü Kazım Eroğlu konuşmasının başında kurum bünyesine gerçekleştirilen 1000 işçi alımına değindi. Kura işlemleri sonrasında işe başlayanlar hakkında bilgi veren Kazım Eroğlu sürece dair şu ifadeleri kullandı. 

“Kura çekimi sonrası 1000 kişinin eşzamanlı olarak sağlık ve tehlikeli işkolunda çalışmaya elverişliliği, beden gücü yönetmeliğindeki kriterlere göre sağlık muayeneleri devam etmektedir. Eş zamanlı olarak güvenlik soruşturmaları da yapılmaktadır. 18 kişi kurada çıkmış olmasına rağmen gelmemiştir. Bunlardan 11’i Zonguldak, 6’sı Bartın ve biri de Karabük kontenjanından gelmediler. Dolayısıyla yedeklerden karşılıkları da ait oldukları illerin kontenjanından çağırıldı. İnşallah Nisan ayı sonuna kadar işlemlerin biteceğini ve kurs sürecinin başlayacağını düşünüyoruz.”

500 İşçi Alımı Açıklaması

Türkiye Taşkömürü Genel Müdürü Kazım Eroğlu konuşmasında ayrıca kurum bünyesine gerçekleştirilmesi beklenen ek 500 kişilik alımlara dair de şu ifadeleri kullandı. 

”500 kişinin kurası ile ilgili olarak da, İŞKUR il Müdürlüğü ve noterin iş yükü planlamasına göre zaman belirlenip Nisan ayı sonuna kadar kura çekiminin yapılacağı şekilde planlama yapıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir