Kamu Haberleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bir ilan yayımlayarak 3 farklı şehirde bulunan kurum birimlerine 1000 işçi alımı yapacağını duyurmuştu. 

İlanın yayımlanmasının ardından başvuruda bulunan adaylar başvuruların sona ermesinin ardından kura işlemlerinin tamamlanmasını beklediler. 2 ve 3 Mart tarihinde gerçekleşen kura işlemleri ise sona erdi ve sonuçlar belli oldu. 

TTK 1000 İŞÇİ ALIMI KURA İŞLEMLERİ

Kura sonuçlarına ilişkin TTK’nın web sayfası üzerinden bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda,”Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanacak olan ASIL ve YEDEK adayları tespit etmek amacıyla” kura işlemlerinin sonuçlandığı açıklandı.

Bu kapsamda Zonguldak, Karabük ve Bartın İş Kurumuna kayıt yaptıran adayların, Noter onaylı ADAY NUMARASI (Listedeki Sıra No) ve isim listeleri açıklandı. 

Kura Sonucu Olumlu Olan Adaylar

Başvuru sonucu olumlu olan adayların yapmaları gereken işlemlere dair bilgilerin de verildiği duyuruda şu açıklama yapıldı. 

”Kura çekimi sonucunda ASIL olarak belirlenen adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri hastaneler tarafından TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı İlk İşe Giriş Sağlık Raporlarını almalarına müteakip işe başlatılacak olup, “çalışır” kararı alamayan adayların yerine ise YEDEK adaylar sıra ile çağrılarak hastaneye sevk edileceklerdir.”

Kura sonuçları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir