Kamu Haberleri

TYP Çalışanlarının Maaşları Kurban Bayramı’ndan Önce Ödenecek Mi?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarında çalışan binlerce personel bulunuyor. Türkiye geneli farklı şehirlerde çeştili kamu kurumlarının bünyesinde görev yapan TYP personellerinin şu günlerde merak ettiği konu ise maaşların bayram öncesi ödenip ödenmeyeceği sorusu. 

Peki TYP personellerin maaşlarına dair karar nedir? İşte detaylar;

TYP PERSONELLERİ İÇİN  ÖRNEK MAAŞ KARARI

İŞKUR Manisa İl Müdürlüğü yapmıoş olduğu yazılı bir açıklama ile Toplum Yararına Program kapsamında çalışan personellerin maaşların Kurban Bayramından önce ödeneceğini duyurdu. Bu konuda mevzuatta yer alan ödeme tarihini hatırlatan Manisa SGK İl Müdürlüğü, “Yüklenici kurum ve işletmelerle yapılan sözleşme gereği, katılımcılara ait ödemeler çalışılan ve katılım sağlanan ayı takip eden ilk 10 gün içerisinde ödenmektedir.” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Bu çerçevede bünyesinde çalışan işçiler için alınan kararı açıklayan SGK Manisa İl Müdürlüğü maaş müjdesini aşağıda yer alan açıklama ile duyurdu.

”Yaklaşan Kurban Bayramından dolayı ödemeleri İŞKUR tarafından yapılan tüm kursiyer ve katılımcıların ödemeleri bayram öncesinde gerçekleştirilecektir. Katılımcı ve kursiyerlerin ödemelerini bayram öncesi alarak bayram hazırlıklarını yapmaları ve mağdur olmamaları için, işverenin zamanında devam girişini yapmaları ve ödeme evraklarını İŞKUR’a getirmeleri gerekmektedir. Buradaki amacımız hiçbir kursiyerin veya katılımcının bayram öncesi ödeme ile ilgili mağduriyet yaşamamasıdır.”

Kamuilanlari.com olarak Manisa SGK İl Müdürlüğü tarafından alınan bu kararın tüm şehirler için uygulanması ve çalışanların bayramdan önce mağdur edilmemesi gerektiğini ifade ediyoruz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir