Kamu Haberleri

TYP Personel Alım İlanları Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir?

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanları arasında TYP personel alım ilanları da bulunuyor. Bu ilanlar adaylara Türkiye İş Kurumu aracılığıyla duyurulmakta olup başvurular yine İŞKUR’dan yapılıyor. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI NEDİR?

Kamu kurumları ihtiyacı oldukları kadrolara dönemsel personel alımı yaparlar. 3, 6 veya 9 aylık sürelerle yayımlanan bu alımlar işçi statüsüne olur. İŞKUR’da kura usulü belirlenen adaylar belirlene süre boyunca ilanı yayımlayan kurumda çalışır. 

HANGİ KURUMLAR TYP İLE İLAN YAYIMLIYOR?

Hatırlanacağı üzere taşeron işçi sistemi kamudan kaldırılmıştı. Bu sistemin kaldırılmasının ardından çok sayıda kamu kurumu bu alanda ilanlar yayımlamaya başladı. 

Bu çerçevede ilan yayımlayan bazı kurumlar şunlar;

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri,adliyeler, hastaneler ve okullar belediye başkanlıkları, il ilçe müftülükleri, il ilçe emniyet müdürlükleri, üniversite rektörlükleri, il özel idareleri, il aile ve sosyal politika müdürlükleri, il çalışma müdürlükleri, valilikler, kaymakamlıklar, başsavcılıklar, orman işletme müdürlükleri.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için gerekli olan koşullar İŞKUR tarafından adaylara duyuruldu. Buna göre aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan adaylar TYP ilanlarına başvuru yapabilir.

* Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

* 18 yaşını tamamlamış olmak,

* Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

* Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

Kamuilanlari.com olarak haberini yaptığımız TYP ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir