Kamu Haberleri

TYP Personellerinin Maaşları Bayramdan Önce Yatacak Mı?

Toplum Yararına Program (TYP) kaspamında kamu kurum ve kuruluşlarında on binlerce personel çalışmakta. 

6 veya 9 aylık sürelerle geçici olarak çalışan personeller çok sayıda bakanlık, bakanlık birimi, belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar, okullar, hastaneler ve adliyeler ve benzeri kurumlarda görev alırlar. 

Bu kapsamda çalıştıkları kurumlarda asgari ücret oranında maaş alan vatandaşlar maaş ödemelerinin bayramdan önce yatıp yatmayacağı sorusunu merak ediyorlar. 

TYP MAAŞLARI RAMAZAN BAYRAMINDAN ÖNCE YATAR MI?

Kamu kurum ve kuruluşlarında Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalışan personeller maaşları iki aşama üzerinden ödenmekte. Bu nedenden dolayı TYP işçilerinin maaşları için net bir tarih söylenmez. İşçilerin çalışmakta oldukları kurumlara bağlı olarak değişen maaş ödeme süreçleri ise genel olarak her ayın 5’i ile 15’i arasındadır. Eğer işçiler ödemelerinde gecikme yaşıyorsa çalışmakta oldukları kurumların evrakları İŞKUR’ a geç iletmesi veya İŞKUR’ un bir nedenden dolayı ödeme işlemlerini geciktirmesinden dolayı olabilir.

Bayramdan Önce Yatar Mı?

Halkbank üzerinden ödenen maaşların bayramdan önce yatıp yatmayacağı konusunda ise ne İŞKUR ne de Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklamada bulunmadı. Ancak İŞKUR her ayın 5’inde yatırılan işsizlik maaşı ödemelerinin 31 Mayıs tarihinde yatırılacağını duyurdu. Bunun yanında Çalışma Bakanı Selçuk’ta taşeron işçiler ikramiyelerinin yine bayramdan önce yatırılacağını bildirmişti. 

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir