Kamu Haberleri

ÜAK’tan Doçentlik Başvurusu Yapacak Adaylara Duyuru

Hatırlanacağı üzere Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) tarafından alınan karar sonrası doçentlik başvurularında değişikliğe gidilmişti. 

ÜAK tarafından bu konuya dair yapılan açıklamalarda doçentlik başvurularının kolaylaşması ve hızlanması amacıyla bundan sonra başvuruların elektronik ortamda alınacağı duyuruldu. ÜAK bu konuda adayların e-devlet üzerinden başvuru yapacaklarını ilan etmiş ve gerekli tüm bilgileri resmi web sitesinden duyurmuştu. 

Kurum başvurulara ilişkin yeni bir duyuru yayımlayarak Mart dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

ÜAK’TAN DOÇENTLİK BAŞVURUSU AÇIKLAMASI

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) resmi web sayfası üzerinden yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında başvuruların elektronik ortamda alınmaya başlandığını hatırlattı. Bu kapsamda Mart 2019 dönemi için başvuru yapacak adayların başvurularını nasıl yapacaklarına dair bilgi veren kurum şu ifadeleri kullandı. 

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

”Doçent Adaylarına Duyurulur; Akademiden gelen talepler göz önüne alınarak, doçent adaylarının başvurularını sadece elektronik ortamda yapması sağlanmıştır. Bununla birlikte 2019 Mart dönemi doçentlik başvuru şartlarında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir