Kamu Haberleri

Ücretli Öğretmenlere Zam Konusunda MEB’den Basın Açıklaması

Yeni gün itibariyle bazı basın yayın organlarında ücretlere zam verilecek başlıkları ile haberler yayımlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçmişte yaptığı açıklamalar esas alınarak yapılan bu haberlere ilişkin MEB’den çok kısa sürede yanıt geldi. 

MEB’DEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE ZAM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalına konuk olmuş ve açıklamalarda bulunmuştu. Bu kapsamda kendisine sorulan ücretli öğretmenlik sorularına yanıt veren Bakan Selçuk bu konuda yürütülen çalışmaları kamuoyu ile paylaşmıştı. 

Bakan Ziya Selçuk ücretli öğretmenlik konusuna dair açıklamasında, iki aşamalı bir çalışma yürütüldüğünün bilgisini vermiş ve öncelikli çalışmanın ekonomik açıdan iyileştirme olduğunu söylemişti. Burada maaşlarda ciddi bir artış olacak ifadesini kullanan Bakan Selçuk’un bu açıklamaları kamu gündeminde ses getirmişti. 

İşte O Basın Açıklaması

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaların ardından gün içerisinde bazı gazeteler konuyu ele aldılar. Ancak MEB kısa süre içinde bilgilendirme açıklaması yaptı.

“Bugün bir gazetede yer alan “Ücretli Öğretmene Zam” haberiyle ilgili olarak bu bilgilendirmenin yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Haberdeki ilgili bölüme ilave olarak; Sayın Bakanımız ücretli öğretmenlerimizle ilgili iki aşamalı bir çalışma yürütüldüğünü, ders ücretlerindeki düzenlemelerin ekonomideki gelişmelere bağlı olarak yapılacağını belirtmiştir.” 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir