Kamu Haberleri

Vatandaşlardan TYP İşçi İlanlarına Rekor İlgi: 350 Kişilik İşe 7 Bin 500 Başvuru

Kamu kurum ve kuruluşları ile bu kuruluşlara bağlı alt birimlere İŞKUR üzerinden TYP işçi alım ilanları yayımlanıyor. 

Kısa süreli olarak yayımlanan bu personel alım ilanları farklı uygulama alanlarından alınıyor. Büyük çoğunluğu çevre temizliği, ağaçlandırma ve park düzenlemesi alanlarında yapılan bu alımlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. 

350 KİŞİLİK İLANA 7 BİN 500 BAŞVURU

Bu kapsamda ilan edilen ve büyük ilgi gören son Toplum Yararına Program (TYP) ilanı Adıyamandan geldi. İşkur ile Adıyaman Belediyesi arasında imzalanan Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere bir ilan yayımlandı. 6 ay süre ile geçici işçi alım yapacağını duyuran Adıyaman Belediyesi toplam alım yapılacak işçi sayısını ise 350 olarak duyurdu.

İlanın yayımlanmasının ardından Adıyaman halkı ilana büyük ilgi gösterdi. Öyle ki 6 aylık geçici iş ilanı için kısa sürede binlerce başvuru yapıldı. Başvuru süreci sona erdiğinde ise yapılan toplam başvuru sayısı 7 bin 500 oldu. 

Kurum iş ilanına gösterilen yoğun ilginin ardından alımları kura yöntemi ile belirledi. Kura sonucu 6 aylık iş sahibi olan vatandaşlar büyük sevinç yaşadılar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir