Kamu Haberleri

Yeni Kurulan Adalet Akademisi 182 Memur ve Kamu İşçisi Alımı Yapacak

2 Mayıs tarihi Resmi Gazete’de ‘Türkiye Adalet Akademisi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ yayımlandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasının bulunduğu kararnamede yeni kurulan Adalet Akademisi’nin yapısı hakkında genel düzenlemeler yer aldı. 

İlgili kararda ayrıca kurum bünyesinde 2019 yılında yapılmasına izin verilen atama sayısı, atama kadroları ve diğer bilgilerde paylaşıldı. 

ADALET AKADEMİSİ 2019 YILINDA 182 MEMUR ALIMI YAPACAK

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamede yer alan geçici maddede 2019 yılı atamalarına dair bilgiler verildi. Geçici Madde de yer alan düzenlemeye göre, Kurum bünyesine söz konusu kararname ile ihdas edilen sürekli işçi kadrolarına 31 Aralık 2019 tarihine kadar atama yapılabileceği bildirildi. Atamaların nasıl olacağına dair de kararın yer aldığı düzenlemede şu ifadeler kullanıldı.

Geçici Madde 1: (2) Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ihdas edilen memur kadrolarına 31/12/2019 tarihine kadar 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesine göre belirlenen atama sayısı sınırı aranmaksızın, açıktan veya naklen atama yapılabilir. 

İHDAS EDİLEN KADROLAR VE KONTENJANLARI

Yeni kurulan ve Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek olan Adalet Akademisine yapılacak olan personel alım sayısı ile alım yapılacak pozisyon detayları şu şekilde,
Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir