Kamu Haberleri

Yerel Seçimler Geldi Tarım Bakanlığı Personel Alım İlanı Duyurusu Gelmedi

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımları için 22 aydır adım atmıyor. Neredeyse iki yıldır hatırı sayılır bir personel alımı yapmayan bakanlık, kamu gündeminde oldukça sıkça yer buluyor. 

On binlerce aday tarafından yakından takip edilen bu alımlar içinde kurumun uzun zamandır somut bir adımı bulunmuyor. 

Peki Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılında personel alım ilanı yayımlayacak mı? Kamu İlanları olarak bu konuyu sizlerle değerlendiriyoruz. 

TARIM BAKANLIĞI’NA PERSONEL ALIMI İÇİN DAHA NE KADAR BEKLENECEK?

Tarım Bakanlığı’na personel alımı için yaşanan son resmi gelişmede, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 10 bin 551 personel alımı için onay talebinde bulunduğu yönündeydi. 

TBMM’ye sunulan bir soru önergesine verilen yanıtta ortaya çıkan bu detay sonrası adaylar ilanın yayımlanması için umutlanmışlardı. Yerel seçim öncesi ilan yayımlanmasını büyük bir umutla uzun zamandır bekleyen adaylar, seçimlere bir hafta kala bu umutlarını iyiden iyiye yitirdiler. 

Çok sayıda kurumun seçim öncesi ilana çıkması, personel hazırlığında olan kurumların bu alımlarının seçim çalışmaları kapsamında kamuoyuna duyurulması; Tarım Bakanlığı’ndan personel alım ilanı bekleyen adayları umutlandırmıştı. 

Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yerel seçim etkinlklerinde bu konuya dair hiçbir açıklama yapmaması adayların umudunu kırdı. Kamu İlanları ailesi olarak Tarım Bakanlığı’nın 22 aydır devam süreci sona erdirmesini personel alımlarına dair ilanları yayımlamasını talep ediyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir