Kamu Haberleri

Yerel Seçimler Öncesi KYK Kredi Borçlarının Silinmesi İçin Adım Atılabilir

Türkiye’de üniversite eğitimi almış on binlerce öğrenci, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) öğrenim kredisi kullandı. Bu öğrenim kredileri ise öğrenci mezun olmalarının ardından ödenmeye başlanıyor ancak işsizlik sorunu yaşayan binlerce öğrencinin bu konuda sıkıntı yaşıyor.

Bu kapsamda bu öğrenim kredisi borçlarının silinmesi adına Meclis’te özellikle muhalefet partileri tarafından bazı çalışmalar yürütülüyor. Bu konuda son gelen kulis iddiası ise KYK Borçlarının Silinmesi adına AK Parti’nin de bir çalışması var. 

AK PARTİ KYK KREDİ BORÇLARINI SİLECEK Mİ?

AK Parti için ortaya atılan bu iddia bazı haber kanallarında yer aldı. Özellikle genç seçmenden oy almakta zorlandığı iddia edilen AK Parti’nin anket sonuçları da istediği gibi olmadığı öne sürüldü. Genç seçmenden oy almak ve kararsızların oyunu kendi tarafından çekmek isteyen AK Parti’nin bu KYK borçları konusunda bir düzenleme yapabileceği konuşuluyor. 

AK Parti için ortaya atılan diğer iddia ise KYK Kredi Borcu düzenlemesinin yanı EYT Yasası konusunda adım atması yönünde. 

SİZCE BORÇLAR SİLİNMELİ Mİ? ÖDEYENLERE NASIL BİR DÜZENLEME GETİRİLMELİ?

* Ak Parti tarafından düzenleme yapılacağı iddia edilen KYK öğrenim kredi borçlarının silinmesi adına düzenleme yapılmalı mı?

* Yerel seçimler öncesi tüm KYK kredi borçları silinsin mi?

* KYK Borcunu ödeyenler için nasıl bir adım atılmalı?

KYK öğrenim kredisi borçları ile ilgili olarak düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir