Kamu Haberleri

Yerel Seçimler Öncesi ve Sonrasında Kamuya 93 Bin Personel Alınacak?

2019 yılının girmesinin ardından çok sayıda kamu kurumu personel alım ilanlarının ilk bölümlerini yayımladılar. Bazı personel alım ilanları için süreç sona ererken bazıları için ise başvuru süreci devam ediyor. Bu alımların yanında halen yayımlanmamış olan binlerce personel alım planlaması da bulunuyor. 

Kamu İlanları olarak kamu kurumlarına seçimlerden önce ve sonra devlet kurumlarına yapılması planan personel alım ilanlarını haberimizde derledik.

SEÇİMLERDEN ÖNCE VE SONRA YAPILACAK OLAN PERSONEL ALIMLARI

Bakanlıklar, bakanlıklara bağlı birimlere yapılacak alımların 2019 planlamalarına dair detaylar şu şekilde;

20 Bin Öğretmen Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı seçimlerden önceki dönemde 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ilan çıkacak. Bu alımlarla birlikte MEB öğretmen açığını kapatmayı hedefliyor.

8 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alım İlanı

Yine seçimlerden önceki süreçte Mart ayı başında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin Bekçi alımı yapacak. Bu alımlara dair bilgiler ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı. 

10 Bin POMEM Alım İlanı

Seçimlerden önce veya sonraki süreçlerde Polis Akademisi Başkanlığı’nca 10 polis alımı yapılacak. Bu alımların Bekçi alımlarından sonra yapılması bekleniyor.

25 Bin Sağlık Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı içerisinde 25 bin sağlık personeli alımı yapacak. Bu alımların ilk bölümü halen devam ediyor. Devam eden alımlarda 1500’e yakın doktor, diş doktoru ve eczacı, uzman kadrolarına sağlık personeli alınıyor.

30 Bin TYP Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 2019 yılı içerisinde 30 bin personel alımı bekleniyor. Kamu kurumlarının halen yayınlamakta olduğu ilanların dışında başta MEB ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere çok sayıda kamu işçisi alımı yapacaklar. 

Kamu personeli alımlarından anında haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir