Kamu Haberleri

Yerel Seçimlerde Tamamlandı! İMD Mülakat Sonuçları Artık Açıklanmalı

Türkiye İş Kurumu 2018 yılının Haziran ayında yayımlandığı bir ilanla ile İş ve Meslek Danışmanı alımı yapacağını duyurmuştu. O tarihten bu zamana kadar olan süreçte halan neticelenmeyen alımlara dair adaylar tepkili. 

İMD MÜLAKAT SONUÇLARI HALEN AÇIKLANMADI

İŞKUR tarafından yayımlanan aylardır sonuçlanmayan İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alım sonuçları adayları mağdur etmeye devam ediyor. Haziran ayında ilana çıkılan ve Eylül ayında mülakatları tamamlanan alımlar için adaylar aylardır sonuçların belli olmasını bekliyorlar. 

İŞKUR tarafından aynı dönemde gerçekleştirilen Büro Personeli alımlarında yedek sonuçlarının bile belli olmasına rağmen İMD mülakat sonuçları konusunda bir adım atılmaması adayların kariyer planlamaları konusunda mağduriyet oluşturdu. 

ARALIK VE OCAK AYLARI İÇİN AÇIKLAMALAR YAPILMIŞTI

İMD mülakat sonuçları için 2018 yılı sonunda ve 2019 yılı başında İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan açıklamalar gelmişti. Cafer Uzunkaya açıklamasında sonuçları için 2018 Aralık ayını işaret ederken Zehra Zümrtü Selçuk ise Ocak ayında yaptğı açıklamasında kısa sürede açıklayacağız ifadesini kullanmıştı. 

SONUÇLAR ARTIK AÇIKLANMALI

İMD alımı mülakat sonuçları aylardır belli olmadı. Kamuilanlari.com olarak haberlerimizle konuyu gündeme taşımaya devam ediyor. Bu konuda İŞKUR’un sonuçları biran önce açıklaması gerekiyor. Zira süreç uzadıkça adayların mağduriyetleri artıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir