Kamu Haberleri

YHS Personellerine Kadro Tanımı, EK Gösterge ve Özlük Hakları Talebi

Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nda (YHS) çalışan personel sayısı yaklaşık 110 bin civarında. Bu personeller çok sayıda konuda mağduriyetler yaşıyorlar. 

Kadro tanımlaması, ek gösterge, özlük hakları gibi konularda taleplerini dile getirmeye çalışan YHS personellerinin bu taleplerini haberimizde duyuruyoruz. 

YHS PERSONELLERİNİN TALEPLERİ

Kamu kurumlarında Yardımcı Hizmet Sınıfında (YHS) çalışan personellerin yaşamış oldukları mağduriyetlerin başında kadro tanımlanması konusu geliyor. YHS personelleri bu konuda en kısa zamanda somut adım atılmasını bekliyorlar. Bu çerçevde YHS personellerinin bir diğer talebi ise özlük haklarında iyileştirme. Ayrıca son dönemde kamu gündeminde oldukça geniş yer tutan 3600 ek gösterge konusunda da Yardımcı Hizmetler Personellerinin talepleri bulunuyor. 

YHS Konusu Meclis Gündemine Gelmişti

Yardımcı Hizmetler Personellerinin durumu zaman zaman Meclis gündemine geliyor. Özellikle muhalefet partileri YHS sınıfının kaldırılması konusunda soru önergeleri ve kanun teklifleri veriyorlar. Bu çerçevede YHS personelleri için son kanun teklifi ek gösterge konusunda olmuştu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin vermiş olduğu bir kanun teklifi ile YHS personellerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılmasını talep etmişti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir