Kamu Haberleri

YÖK’ten 11 Üniversite İçin Rektör Adaylığı Başvuru Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) resmi web sayfası üzerinden yayımlanan bir duyuru ile 11 farklı üniversiteye  rektör ataması için başvuruların alınacağı duyuruldu. 

YÖK tarafından yayımlanan duyuru metninde alımların nasıl olacağı ve başvuru işlemlerine dair bilgiler verildi. 

YÖK TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

YÖK yayımladığı duyurusunda hangi üniversitelere rektör ataması yapılacağını açıkladı. Bunun için başvuruların alınacağını duyuran kurum başvuru işlemleri hakkında şu bilgileri verdi. 

”Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 12/04/2019 tarihinden 26/04/2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.​”

Kurum başvuruların bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, ” rektoraday@yok.gov.tr ” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabileceğini de duyurdu. 

Kurum rektör ataması için başvuruda bulunacak olan adayların başvurular esnasında teslim etmeleri gereken evrakları da açıkladı. 

Başvuru Evrakları; Başvuru dilekçesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Rektör Adayı Bilgi Formu, Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge, Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

ATAMA YAPILACAK ÜNİVERSİTELERİN LİSTESİ

Rektör ataması yapılacak 11 üniversite: Adıyaman Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir