Kamu Haberleri

YÖK ve Üniversitelerin Hazır Olmasıyla Hukuk Fakülteleri 5 Yıl Olacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yargıtayın Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi’nin açılış etkinliğine katıldı. Etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Bakan Gül, yargı alanında yapılacak icraatlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gündemde olan yargı konularına ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Gül, kamu gündeminin yakından takip ettiği Hukuk Fakültesi eğitimine değindi. 

HUKUK FAKÜLTELERİ YÖK’ÜN HAZIR OLMASIYLA 5 YIL OLACAK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hukuk Fakültelerinin 5 yıla çıkarılması ile ilgili olarak açıklamalarında bu konuda olumlu dönüş aldıklarını da dile getirdi. 

Eğitim konusu üzerinde duran Bakan Gül, eğitim sürecinin hemen 5 yıl yapmanın kolay olduğunu vurguladığı konuşmasında ön emli olan noktanın müfredat ve derslerin olduğunu ifade etti. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Yapmış Olduğu Açıklamaları

“Hemen 5 yıla geçiş yönünde bir düzenleme yok. Okuyan öğrenciler için söylüyorum, 5-6 yıla çıkarmak kolay. Ama aslolan müfredatın ve o dersleri verecek eğitim kadrosunun hazır olması. Biz 5 yıllık süreyi amaç olarak belirledik. Ama bu, YÖK, üniversiteler ve fakültelerin hazır olmasıyla 5 yıla çıkacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir