Kamu Haberleri

Zabıt Katibi, Mübaşir, İKM ve Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Merakla beklenen 2019 yılı Adalet Bakanlığı personel alım ilanı Temmuz ayında başladı. İlanda çok sayıda kadro için 12 bin 713 sözleşmeli personel alımı yapılacacağı duyuruldu. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları ile ilanlara belirtilen tarihlerde başvuru yapan adaylar artık sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. 

Peki Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek? Tüm bu detaylar sizlerle;

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında, ”İnfaz koruma memuru, ceza infaz kurumu katibi, hemşire, teknisyen, şoför,aşçı, kaloriferci. İcra Katibi – İcra Büro Memuru, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Öğretmen, Veteriner, Sözleşmeli zabıt katibi, sözleşmeli mübaşir, sözleşmeli şoför, sözleşmeli teknisyen, aşçı.” kadroları için başvurulr alındı. 

70 KPSS puanına sahip adaylar mesleki özelliklere göre talep ettikleri kadrolara başvurularını yaptılar. 16 Temmuz tarihi itibariyle sona eren başvuru süreci sonrası ise adaylar sonuçları beklemeye başladılar. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metinlerinde; Adalet Bakanlığı Genel Birimleri, Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı için yayımlanan personel alım ilanlarının başvuru sonuçlarının 30 Temmuz tarihinde açıklanacağı duyuruldu. Sonuç sorgulamalar ise bakanlık tarafından yayımlanacak listeler üzerinden kontrol edilecek. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir