EGM Bekçi Alımı Yapıyor ! İşte Adaylarda Aranan Şartlar

EGM Bekçi Alımı Yapıyor ! İşte Adaylarda Aranan Şartlar

Emniyet Genel Müdülrüğü bünyesinde en az lise mezunu bekçi alımı yapılacağı belirtildi. Bekçi alımına ilişkin duyuru Polis Akademisi Başkanlığı...

Emniyet Genel Müdülrüğü bünyesinde en az lise mezunu bekçi alımı yapılacağı belirtildi. Bekçi alımına ilişkin duyuru Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlandı. Duyuruya göre 400 erkek bekçi alımı yapılacağı vurgulandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi: "7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 400 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır."

ARANAN ŞARTLAR

Bunun ardından adaylar tarafından genel şartlar araştırılmaya başlandı. Bu doğrultuda adaylarda aranması muhtemel şartlar şöyle oldu: - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, - En az lise ya da dengi okul mezunu olmak, - Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge almak, - Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, - Memuriyete engel bir hali bulunmamak, - Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen şartları taşımak. İlan yayımlandığında ve başvurular başladığında okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.