Personel Alımı

Kamu kurumu sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere hemşire alım ilanı yayınladı!

Çukurova Üniversitesi sözleşmeli hemşire alımı yapacağını açıkladı. 2018 KPSS (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle alım yapacağını duyuran üniversiteye başvurmak isteyen adayların 11 Mart 2020 ile 25 Mart 2020 Mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Peki, kamu kurumunda sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyen adaylar için diğer başvuru şartları neler?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sitesi üzerinden Çukurova Üniversitesi’nin sözleşmeli personel istihdamı sağlayacağı duyuruldu. KPSS’den en az 70 puan alan adaylar arasından kadroya alınacak olan personellerin sayısı 2 olarak sınırlandırdı. Alımların KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacağı ve başarılı adayların isim listesi www.cu.edu.tr adresinden ilan edileceği bildirildi.

ARANAN NİTELİKLER

İlgili Fakülte veya Yüksekokulların Hemşirelik (lisans) Programından mezun olmak. 2018 KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak.

GENEL ŞARTLAR

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak. Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması,

Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak

Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak. *Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir. *Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. *Başvuru tarihinin son günü olan 25/03/2020 tarih itibariyle sözleşmeli personel olarak çalışmamak.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

Başvuru formu (Üniversitemiz Web sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacaktır.)

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)

1 Adet fotoğraf

2018 KPSS Sınav Sonuç Belgesi

Başvuruda bulunacak adayların, bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde yukarıdaki belgeleri tamamlamak suretiyle; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz. Yapılmış ise iptal edilir.

Başvuru Başlangıç Tarihi : 11/03/2020 Son Başvuru Tarihi : 25/03/2020 Mesai Bitimine Kadar.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN İLAN EDİLMESİ

Başvuru tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik getiren ve nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Başvurular incelendikten sonra, adayların isimleri KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı adayların isim listesi www.cu.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Kontenjan sayısı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazanan atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananlar sırasıyla çağırılacaktır.

Atanmaya hak kazanan aday, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeler ile Çukurova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, İşçi Bürosuna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen ve müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılır.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir