Kamu HaberleriPersonel Alımı

Kamu kurumuna en az lise mezunu okul öncesi öğretmeni, büro memuru, çocuk gelişimcisi ve teknisyen alımı yapılıyor

Sayıştay Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Bu ilanda farklı pozisyonlar en az lise mezunu kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu personel alımı kapsamında büro personeli, okul öncesi öğretmeni, çocuk gelişimcisi, elektrik teknisyeni alımı yapılacağı ifade edildi.

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda “T.C. Sayıştay Başkanlığı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı durumuna göre aşağıdaki Tabloda dağılımı gösterilen pozisyon unvanları için toplam 18 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvuruların 20 Ocak 2021 tarihinde başlayacağı beliritldi. Ayrıca başvuruların 3 Şubat’ta sona ereceği ve işlemlerin mesai saatleri içinde yapılacağı vurgulandı. Sözleşmeli Personel alımına ilişkin detaylı açıklamaları içeren ilan metnine ve başvuru formuna www.sayistay.gov.tr adresinden ulaşılması gerekmektedir.

Konu ile ilgili olarak pozisyonlara göre şartlar şöyle belirtildi:

LİSANS BÜRO PERSONELİ ALIMI

1. Herhangi bir lisans programından mezun olmak.

2. 2020 yılı KPSS P3 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

ÖN LİSANS BÜRO PERSONELİ ALIMI

1. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

2. 2020 yılı KPSS P93 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ALIMI

1. Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

2. 2020 yılı KPSS P10 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

3. Pedagojik Formasyon almış olmak.

Teknisyen(ElektrikTeknisyeni) Alımı

1. Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik Bölümünden mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü dalından mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Endüstriyel Bakım Onarım dalından mezun olmak.

2. 2020 yılı KPSS P94 Puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmak.

Teknisyen (ElektrikElektronik veya Elektronik Teknisyeni) Alımı

1.Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik-Elektronik Bölümünden Mezun Olmak veya Elektrik Elektronik Teknoloji Alanının Görüntü ve Ses Sistemleri Dalından Mezun Olmak veya Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Güvenlik Sistemleri dalından mezun olmak.

2. 2020 yılı KPSS P94 Puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmak.

Detaylar için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler