Personel Alımı

Kamu Memur Ve İşçi Alımları Duyuruları Gelmeye Devam Ediyor: Önce TOGG, Sonra Fırat Üniversitesi! Bir Sürü Kişi Alınacak! Başvuruları Kaçırmayın…

İşsizliğin giderek arttığı şu günlerde pek çok kamu kurum ve kuruluşu istihdamı desteklemek adına personel alımlarını ilgili mevzuatlar gereğince kamuya açık bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor. O kurumlardan biri olan Fırat Üniversitesi ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. isimli şirketi yani TOGG da bu ay alım gerçekleştiriyor.

Personel arayışı içerisinde olan Fırat Üniversitesi ve TOGG, ilanlarını arka arkaya yayınlamış bulunuyor. Personellerinde aradığı şartlardan müracaat adreslerine kadar pek çok detayı iş arayan vatandaşlar için paylaşmış olan Fırat Üniversitesi ve TOGG, personel alımları için KPSS şartı arayıp, aramayacağını da kamuoyu için paylaşmayı ihmal etmiyor.

Fırat Üniversite 34 Kişi Alıyor

Türkiye’nin başarılı üniversitelerinden biri olan Fırat Üniversite 2022 yılının ilk toplu alımı için ilan yayınlamış bulunuyor. Fırat Üniversitesi’nden yapılan duyuruya göre; 15 destek personeli, temizlik hizmetleri, 5 destek personeli, hasta bakımı ve temizliği görevlisi, 2 koruma ve güvenlik görevlisi, 5 sağlık teknikeri, 6 hemşire, 1 psikolog olmak üzere toplamda 34 kişi alınıyor. KPSS B grubu sınavına göre alım gerçekleştirecek olan Fırat Üniversitesi, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, pozisyona uygun olan mezuniyet şartını taşıyan ve KPSS’den yeterli puanları alan kişilerin başvurularını kabul ediyor. Tam bir sağlık raporu alabilmeyi de şart koşan Fırat Üniversitesi, alacağı personellerde arşiv soruşturması da gerçekleştiriyor.

TOGG, Memur Alımlarına Başladı

Hem memur hem de işçi alımı gerçekleştireceğini açıklamış olan TOGG, Kocaeli şehrinde bulunan fabrikası için personel alımı yapmaya başlıyor. Alanında uzman kişileri ile çalışmak isteyen TOGG, en az iki yıl deneyimi olan personeller arıyor. Bunun yanı sıra işe alınacak olan personellerde Bilgisayar Mühendisi gibi mühendislik alanlarından mezun olma şartını getirmiş olan TOGG, lisans mezunu olan adayların başvurularını değerlendirmeye alıyor. Ek olarak arayacağı personellerde uzman seviyede İngilizce dil bilgisi ve iletişim kabiliyeti arayan TOGG, otomobil pack programlama dillerinden anlayan bir personel arayışı içerisine girmiş bulunuyor. Öte yandan TOGG’a iş başvuruları kendi web sitesi içerisinde yer alan kariyer bölümünden yapılıyor.

İlgili Makaleler