Personel Alımı

12 farklı devlet kurumu KPSS 60, 70 ve KPSS şartsız memur alımı yapıyor! İşte o güncel kamu iş ilanları!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kendi resmi web sayfası üzerinden 12 farklı devlet kurumunun iş ilanını yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları kategorisinde yer alan bu kamu iş ilanlarına göre, devlet kurumlarında daimi olarak istihdam edilmek üzere, farklı branşlardan 500’den fazla memur alımı yapılacaktır. Memur alımları KPSS 60 ve 70 taban puanı şartı ve KPSS şartsız olarak iki farklı şekilde yapılacak olup, aşağıda hangi kamu kurumlarının memur alımı yaptığına dair, özet anlatımları ile listelenmiştir.

Aşağıda bulunan devlet kurumlarının iş ilanlarının tüm ayrıntılarını görüntüleyebilmek için aşağıda link verilmiştir. Verilen linke tıklayarak İŞKUR tarafından yayınlanan bu ilanlarla ilgili olarak; başvuru şartlarına, başvuru şekli, sınav tarihleri, sınav konuları, hangi branşlardan ve hangi meslek dallarından memur alımı yapıldığını ve diğer tüm detayları PDF dosyası görüntüleme formatı şeklinde inceleyebilirsiniz.

1 – BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI 27.12.2019

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 22 Kasım ile 27 Aralık 2019 tarihleri arasında uzman personel ve iç denetçi olmak üzere toplamda 12 personel alımı yapacak. İç denetçi personel alımı için 5 yıl içinde, İngilizce dilinden YDS’den asgari 60 puan, uzman personel alımı için adayların 2018 veya 2019 yılı KPSS’den en az 80 puan almış olmaları gerekmektedir. Peki Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte tüm ayrıntılar…

2 – DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI 24.12.2019

Başkanlığımız merkez teşkilatında münhal bulunan genel idari hizmetler sınıfındaki aşağıda unvanı ve öğrenim durumu belirtilen toplam 10 (on) kadroya yapılacak sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır. Sözlü sınava 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı aday çağrılacaktır.

3 – ELAZIĞ BÜKARDİ BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI 10.01.2020

Bükardı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacaktır

4 – ÖSYM BAŞKANLIĞINDAN UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI İLANI 02.01.2020

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında (ÖSYM) Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci dereceli kadroya atanmak üzere toplam 12 (On iki) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav 26/01/2020 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri; ÖSYM Başkanlığının (ais.osym.gov.tr) internet sayfasında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar sınava giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden alacaklardır, ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

5 – JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MEMUR ALIM İLANI 05.01.2020

Jandarma Genel Komutanlığına, “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla; J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere (9) unvanda (19) açıktan devlet memuru temini yapılacaktır.

6 – TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİK KURUMU 24.01.2020

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından Resmi Gazete aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS şartı ile kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda KPSS şartı arandığı ifade edilirken kadroya göre şartlar da aranmaktadır. Peki başvurular hangi tarihler arasında asıl yapılacak?

7 – SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV İLANI 14.01.2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Genel İdari Hizmetleri sınıfından 8’inci dereceli kadrolara atama yapmak üzere sosyal bilim alanında eğitim veren ve 10.09.2011 tarihli, 28050 sayılı Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe girdikten sonra 29/11/2013 tarihli, 28836 sayılı Resmi Gazetede değişiklikleri yayımlanan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Yönetmeliğinin 14’üncü maddesinde belirtilen fakültelerden mezun olanlar arasından yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı sınavla toplam 8 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

8 – AVRUPA BİRLİĞİ İŞLERİ UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI 10.01.2020

Avrupa Birliği Başkanlığı; Avrupa Birliği İşleri Uzmanlığı Yönetmeliği kapsamında Merkez Teşkilatı’nda Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8’inci dereceli kadroda görev yapmak üzere öğrenim dalları itibariyle kadro dağılımı TABLO I’de gösterilen toplam 22 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alacaktır.

9 – SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK UZMAN YARDIMCILIĞI SINAV İLANIN 27.01.2020

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı hizmet birimlerinde Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere özel yarışma sınavı ile toplam 24 (yirmi dört) sağlık uzman yardımcısı alınacaktır

10 – TCDD MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI SINAV İLANI 31.01.2020

T.C Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere 4 adet Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

11 – GÖÇ İDARESİ GÖÇ UZMAN YARDIMCILIĞI SINAV İLANI 05.01.2020

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (20) adet Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 11 Temmuz 2013 tarihli ve 28704 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca Göç Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere giriş sınavı ile Göç Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

12 – SAĞLIK BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ 31.01.2020

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 8. Derecede boş bulunan 9 (dokuz) adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna 03-04 Mart 2020 tarihlerinde sözlü sınavla personel alınacaktır.

Yukarıda belirtilen devlet kurumlarının güncel iş ilanlarına ulaşmak için öncelikli olarak buraya tıklayınız. Ardından, istenilen kamu kurumunun ismini tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir