Personel Alımı

16 Aralık itibari ile 10 kamu kurumu İŞKUR aracılığı ile KPSS’siz personel alımı için yeni iş ilanları yayınladı!

Bugün 16 Aralık 2019 tarihi itibari ile başta üniversiteler olmak üzere 10 farklı kamu kurumu, Resmi Gazete ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un internet sayfasında personel alımı için yeni iş ilanları yayınladı. Yayınlanan iş ilanlarına göre Ulaştırma Bakanlığı, Tarsus Üniversitesi, Antalya Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, Antalya Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, Bursa Teknik üniversitesi, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Refahiye Öğretmenevi, Mersin Silifke Öğretmenevi, Karabük Üniversitesi, TÜBİTAK ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere KPSS şartı olmadan, farklı meslek guruplarından personel alımı yapacak.

İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilanlara göre, personel alımları en az ilkokul, ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden yapılacak ve iş başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online yapılacaktır.

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adaylar, aşağıda belirtilen ilanların detaylarını dikkatlice okumaları ve belirtilen son başvuru tarihi kaçırmamaları gerekmektedir. Aşağıda, bugün yayınlanan kamu kurumlarının güncel iş ilanlarına ait özet anlatım vardır. Belirtilen bu 10 ilanın ayrıntılarına ulaşmanız, başvuru şartları, başvuru yeri, adaylardan istenilen özel koşullar ve diğer tüm detayları görüntüleyebilmeniz için haber altında link verilmiştir. Bu linke tıklayarak, aşağıda belirtilen ilanların yayınlandığı sayfaya ulaşabilir ve belirttiğimiz detaylara ulaşabilirsiniz.

NOT: Her bir ilanın içeriğinde, başvuru ekranına ait linkler verilmiştir. Şartlara uygun olan herkes, ilanlar içeriğinde belirtilen linkleri tıklayarak anında online başvuru kayıtlarını oluşturabilirler.

Peki hangi kamu kurumları hangi kadrolara kaç personel alımı yapacak? İşte cevabı…

PERSONEL ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI

1 – Ulaştırma Bakanlığı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü İŞKUR aracılığı ile 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında engelli ve engelsiz temizlik personeli alımı yapacak! Alınacak temizlik personelleri, Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Temizlik personeli alımı başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olup, başvuru ekranına ait link haber içeriğinde verilmiştir.

2 – Tarsus Üniversitesi

Tarsus Üniversitesi İŞKUR aracılığı ile 16-20 Aralık tarihleri arasında en az lise mezunu güvenlik görevlisi alımı yapacak! Alınacak güvenlik görevlileri Rektörlüğe bağlı olarak Tarsus Üniversitesinin kadrosunda daimi olarak istihdam edileceklerdir. İş başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olup, başvuru ekranına ait link, haber içeriğinde verilmiştir.

3 – Antalya Ulaştırma Bölge Müdürlüğü

Antalya Ulaştırma Bölge Müdürlüğü İŞKUR aracılığı ile 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında en az lise mezunu engelli temizlik personeli alımı yapacak! Engelli personel alımı iş başvuruları İŞKUR sayfası üzerinden online yapılacak olup, alınacak temizlik personelleri, Antalya Ulaştırma Bölge Müdürlüğü bünyesinde daimi olarak istihdam edileceklerdir.

4 – Bursa Teknik üniversitesi

Bursa Teknik üniversitesi İŞKUR aracılığı ile 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında en az ilkokul mezunu 12 temizlik personeli alımı yapacak! Bursa Teknik üniversitesi temizlik personeli alımı iş başvuruları İŞKUR’un internet sayfası üzerinden online yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların temizlik kimyasallarına alerjisi olmamaları gerekmektedir. Başvuru şartları ve diğer koşullar haber içeriğinde verilmiştir.

5 – Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı yapacak! Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü temizlik personeli alımı başvuruları 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olup, adaylar sözlü sınav ile belirtilenecektir. Başvuru şartları diğer detaylar haber içeriğinde verilmiştir.

6 – Refahiye Öğretmenevi

Refahiye Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu İŞKUR aracılığı ile 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında en az ilköğretim mezunu 2 temizlik personeli alımı yapacak. Refahiye Öğretmen Evi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, adaylar kura ile belirlenecektir.

7 – Mersin Silifke Öğretmenevi

Mersin Silifke Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu İŞKUR aracılığı ile 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında en az lise mezunu resepsiyon görevlisi (ön büro personeli) alımı yapacak. Mersin Silifke Öğretmen Evi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, adaylar kura ile belirlenecektir.

8 – Karabük Üniversitesi

Karabük Üniversitesi 16-20 Aralık 2019 tarihleri arasında 3 engelli ve 3 engelsiz olmak üzere en az lise mezunu 6 temizlik personeli alımı yapacak! Karabük Üniversitesi temizlik personeli alımı başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online yapılacak olup, haber içeriğinde başvuru ekranına ait link verilmiştir.

9 – TÜBİTAK Başkanlık İdari Hizmetler Daire Başkanlığı

TÜBİTAK 16 Aralık 2019 tarihi itibari ile yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre TÜBİTAK, İŞKUR aracılığı ile 2 uzman yardımcısı, 1 mühendis, 26 usta, 3 AR-GE teknisyeni, 2 şoför, 4 memur, 2 koruma memuru olmak üzere toplamda 43 personel alımı yapılacaktır. Personel alımı başvuruları KPSS’siz olup, iş başvuruları İŞKUR’un resmi sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır. Kadrolara göre başvuru şartları ilan içeriğinde verilmiştir.

10 – Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İŞKUR aracılığı en az lise mezunu Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Argon Kaynakçı ve Mekatronik Bakım ve Onarımcısı meslek guruplarından toplam 8 adet personel alımı yapacak! İş Başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların 18-40 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Peki Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Argon Kaynakçı ve Mekatronik Bakım ve Onarımcısı kadroları için istenilen başvuru şartları nelerdir?

Yukarıda belirtilen ilanların detaylarına ulaşmak ve hemen İŞKUR’un sayfası üzerinden online başvuru yapmak için burayı tıklayınız>

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir