Personel Alımı

165 Memur, Hademe, Hizmetli Alım İlanı! Puan Şartı Yok KPSS’ye Girmiş Her Aday Başvuru Yapabilir

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 yılı sivil memur alım ilanında 165 memur alımı yapacağını ilan etmişti. Ocak ayı itibariyle başvuru süreci başlayan alım ilanına adaylar halen başvuruda bulunabilirler. Şubat ayı ortasına kadar devam edecek başvurulara dair bilinmesi gerekenleri sizlere aktarıyoruz. 

165 MEMUR ALIMI KADROLARI

MSB personel alım ilanında dikkat çeken ilk nokta alımların her öğrenim seviyesinden mezun adaylar için olması. Yani ilanda en az lise mezunu olmak kaydıyla, önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

Bu kadrolar arasında yer alan tüm pozisyonlar şunlar; Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen.

KPSS’YE GİRMİŞ OLMAK YETERLİ

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunmak için adayların KPSS’ye girmiş olmaları yeterli. MSB bu konuda adaylardan asgari bir puan talep etmiyor. Bu kapsamda adaylardan talep edilen diğer koşullar ise şunlar;

Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olması. 

Bu şartlar ise şu koşullardan oluşuyor; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak”

Diğer Koşullar;

Yukarıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adayların sağlamaları gereken diğer şartlar;

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç), Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından “Memur Adayı Olur” kararlı sağlam raporu almış olmak.

İLAN DETAYLARI

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar ilana başvuru yöntemi ve diğer detaylar için aşağıda yer alan bağlantıdan ilan metnine ulaşabilir. 

MSB Sivil Memur Alım İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.