Personel Alımı

20 Şehir 22 İlçe KPSS Şartsız Belediye Personeli Alım İlanları Yayımlandı

Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan belediyeler yayımladıkları alım ilanları ile memur ve işçi alımı yapmaya devam ediyorlar. Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan belediyelerin KPSS puan şartı olmadan yayımladıkları alım ilanlarını derledik.. 

Söz konusu belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı ilan edilirken alımlara farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfası üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında 20 şehirde bulunan belediyeler ve bu belediyelere bağlı birimler tarafından yayımlanmış ilanlar yer alıyor. İlanlarda ayrıca 22 ilçe belediyesinin ilanı da bulunuyor. 

Bu bağlamda alım yapılacak şehirlerin listesi şu şekilde;

Ankara, Antalya, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Manisa, Mardin, Şanlıurfa, Tekirdağ.

KADRO DETAYLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alımı yapılıyor. Adayların dikkat etmesi gereken konuların başında işçi kadrosu için okur yazar olmak yeterli oluyor. Memur kadroları için ise en az lise mezunu olma şartı bulunuyor. 

İlanlarda yer alan kadrolar ise genel özellikleriyle şöyle oluyor. Belediye personeli alım ilanlarının büyük bir kısmı ofis personelleri ve saha işçileri pozisyonlarına yapılıyor. Ayrıca çeşitli pozisyonlarda sağlık personeli, farklı alanlarda mühendis, tekniker, öğretmen, eğitici, okutman, halkla ilişkiler, uzman personeller, şoför, güvenlik görevlisi, büro personeli, büro işçisi, yardımcı personel, hizmetli gibi kadrolarda alımlar oluyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları her belediyeye göre farklılık gösterse de adayların sağlamaları gereken bu şartları sizlere genel özellikleri aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANA NASIL ULAŞIRIM?

Haberimizin içeriğinde belirttiğimiz gibi söz konusu bu alımlar Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanıyor. İlanlara ulaşmak ve başvuruların nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Adaylara Uyarı

Ayrıca söz konusu alım ilanlaırnda başvuru süreçlerine dikkat edilmeli. Zira bazı belediyeler bir veya iki günlük başvuru süreçleri ile ilan yayımlayabiliyor. 

20 şehrin belediye personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Şartsız Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir