Personel Alımı

2019 Ekim Ayı 50, 55, 60, 65 ve 70 KPSS Puanıyla Duyurulan Memur ve Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet Kurumları tarafından ilan edilen ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak memur alım ilanlarını tek bir haberde derledik. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan bu memur alım ilanlarında çok sayıda sözleşmeli personel ile kadrolu memur alımı yapılıyor. 

Söz konusu memur alımları Türkiye geneli onlarca şehirde faaliyet gösteren kamu kurumlarının merkez veya taşra teşkilatlarında bulunan kurum birimlerine yapılacak. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde siz okuyucularımız için bu kamu personeli alım ilanlarını derledik. İlanlara ilişkin genel bilgiler ve ilanları ayrı ayrı inceleyebileceğiniz bağlantıları sizlerle paylaşıyoruz. 

KAMU KURUMLARINA EKİM AYI PERSONEL ALIMI

Ekim ayı öncesinde ve başında yayımlanan sözleşmeli personel ve kadrolu memur alım ilanları her öğrenim düzeyine göre ilan edildi. İlanlara en az lise mezunu olmak üzere farklı öğrenim seviyelerinden çeşitli önlisans ve lisans bölümlerinden mezun adaylar için de alımlar yapılıyor. 

İlanlarda yer alan diğer bir önemli koşul ise KPSS şartı. Çoğu kamu kurumu alımlarını KPSS puan sıralaması esasına göre yapıyor. Bu çerçevede kurumlar adaylardan en az 50 KPSS puanından başlamakj üzere 80 KPSS puanına kadar, puan şartı talep edebiliyorlar. 

Bunun yanında bazı kurumlar memur alımlarını sadece öğrenim ve mesleki özelliklere göre yayımlayıp adaylardan KPSS puan şartı talep etmiyorlar. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların en çok ilgililendiren kısım ise başvuru şartları. Adaylar ilan metinlerinde yer alan tüm genel ve özel şartları sağlamak zorundalar. O şartlar ise ana başlıkları ile şöyle;

KPSS puan şartı varsa talep edilen asgari düzeyde puan almış olmak, yaş şartı varsa o şartı sağlamak, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, kadroya göre belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Askerlik durumu itibariyle; Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, alım yapacak kurumun talep ettiği diğer özelliklere haiz olmak görevine engel sağlık sorunu olmamak, alım yapılacak kadronun mesleki özelliklerini taşımak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına ilişkin tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden öğrenebilirsiniz.

TYP personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı 700 personel alım duyurusu için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı: 75 personel alım duyurusu için TIKLAYINIZ

Kültür Bakanlığı 785 personel alım duyurusu için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı 21 personel alım duyurusu için TIKLAYINIZ

Tarım Bakanlığı 4 personel alım duyurusu için TIKLAYINIZ

Gazi Üniversitesi 77 personel alımı için TIKLAYINIZ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 4 personel alımı için TIKLAYINIZ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 40 personel alımı için TIKLAYINIZ

Sakarya Üniversitesi 9 personel alımı için TIKLAYINIZ

Kültür Bakanlığı 140 personel alımı için TIKLAYINIZ

Koruma Memuru alımı için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Personel alımlarını tek tek incelemek için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı memur alım için TIKLAYINIZ

SYDV memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.comÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir