Personel Alımı

2019 Temmuz Ayında 60 KPSS İle Başvuru Yapılabilecek Memur Alım İlanları

Devlet kurumları tarafından yayımlanan memur ve kamu işçisi alım ilanlarını siz okuyucularımızla her an paylaşıyoruz. Yayımlanan ilanları son dakika olarak sizlere duyururken daha önceden yayımlanan ilanları da sizlere hatırlatıyoruz. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımız için bu haberimizde 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek personel alım ilanlarını derledik. 

Bu alım ilanları arasında hem sözleşmeli personel alımı için yayımlanan ilanlar hemde memur alımı için duyurulan ilanlar bulunuyor. 

60 KPSS PUANIYLA İLAN EDİLEN MEMUR ALIMLARI

Yayımladıkları alım ilanları ile alım yapacağını duyuran devlet kurumlarının listesi şu şekilde,

Danıştay Başkanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ve TÜBİTAK

Bu kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ise genel itibariyle şu şekilde.

Aile Bakanlığı: Bakanlık tarafından yayımlanan ilanlarda sosyal yardım ve inceleme personeli ile büro memuru alımı yapılacağı açıklandı. 

Tarım Kredi: Kurum  Erzurum Bölge Müdürlüğünde görevlendirmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Zİraat Mühendisi alımı yapacağını açıkladı. 

Kültür Bakanlığı: Bakanlık YTB bünyesi için sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. 

Danıştay Başkanlığı: Kurum tarafından yayımlanan ilanda hizmetli, aşçı,aşçı yardımcısı, bulaşıkçı ve garson alımı olacağı açıklandı. 

Dışişleri Bakanlığı: Başkonsolosluk için yayımlanan personel alım ilanında sözleşmeli sekreter alımı olacağı bildirildi. 

TÜBİTAK: Kurum yayımladığı ilanında alımların çeşitli teknik personel kadrolarına olacağını açıkladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Memuru alım ilanlrına başvuru için DMK’da yer alan genel şartlar ile alımlarda mesleki özelliklere göre belirlenen özel şartların sağlanması gerekiyor. 

O genel ve özel koşullar arasında adayların sağlamaları gereken belli başlı şartlar şunlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak. İlan metninde yer alan KPSS şartını sağlamak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak. Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

İlanlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Aile Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatfileri 15 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK KPSS’siz 21 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Danıştay Başkanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz memur alımı için TIKLAYINIZ

Kültür Bakanlığı KPSS’siz memur alımı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir