Personel Alımı

23 Belediye Başkanlığı ve Birimlerine KPSS’siz Belediye Personeli Alımı İçin İŞKUR’da İlanlar Yayımlandı

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan belediye personeli alım ilanlarına yenileri eklendi. Geçtiğimiz hafta içinde ve son günlerinde yayımlanan personel alım ilanları ile çok sayıda belediye personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Bu belediye ilanlarına dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

İLANLARDA KPSS VE ÖĞRENİM BİLGİLERİ

İlanlarda yer alan en önemli hususlardan biriside alımlarda KPSS şartının aranmaması. Yayımlanan ilanlarının çok büyük bir kısmı KPSS şartsız ilan ediliyor. Bazen bir veya iki belediye KPSS puanıyla personel alımı yapacağını duyuruyor. 

Ayrıca belediye personeli alımlarında mesleki özelliklere haiz olmak şartı ön plana çıktığından özellikle işçi kadroları için alımlardan ilanlarda okur yazar ve en az ilköğretim mezunu adaylar arasından çok sayıda ilan yayımlandı. Memur kadroları için ise lise, önlisans ve lisans mezunu olmak gerekiyor. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye personeli alım ilanlarını incelemek isteyen adaylar için en önemli husus ilanların hangi şehirlerde yayımlandığı. Bu kapsamda siz okuyucularımıza aşağıda alım yapılacak illerin listesini paylaştık. Ancak bu illerin bazılarında belli ilçeler ilan olurken bazı iller için 5 tane alım ilanı duyuruldu. 

Adayların bu noktada alımların il merkezine veya ilçelere mi olacağına dikkat etmesi gerekiyor. 

Alım Yapılacak Şehirler

İzmir, Çanakkale, Adıyaman, Tekirdağ, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Kırıkkale, Afyonkarahisar, Çorum, Balkesir, Aksaray, Kırşehir, Bursa, Muğla, Bartın, Sivas, Elazığ, Konya, Karaman, Burdur, Denizli, Antalya, 

Burada en fazla alım ilanına sahip şehirler ise Aydın, İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirler oldu. 

İLANLARDA YER ALAN KADRO DETAYLARI

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi tüm alımlar memur kadrolarına yapılmıyor. Belediyeler hem memur hemde işçi kadrolarına alımlar yapıyorlar. Bunun yanında bazı belediyeler İdarici kadroları için bile personel alımları olacağını duyurdu. 

Bu Çerçevede; ilan metinlerinde yer alan genel kadro detayları şu şekilde

Açık Memur ve İşçi Kadroları

Memur Kadroları için: Büro Memuru, Tahsildar, Vezne Memuru, Ofis Memuru, İdari İşler Memuru, Yönetici kadroları, Şoför, Güvenlik Memuru, Mühendis kadroları, tekniker kadroları, teknisyen kadrolar, düz memur kadroları, eğitmen, sağlık memuru, öğretmen, öğretici ve insan kaynakları personelleri.

İşçi Kadroları için: temizlik personeli, park bahçe personeli, güvenlik görevlisi, şoför, iş makinesi operatörleri, büro ofis işçileri, hizmetli destek personeli kadroları.inşaat işçisi, beden işçisi, çöp toplama işçisi, hizmet personelleri garson, komi, çaycı.

İLANLARA DAİR LİSTE GÖRSEL GÖSTERİM

Belediye başkanlıkları, belediyelere bağlı birimler ve kurumların yerel birimleri tarafından yayımlanan ilanların tümü.
BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

İlanlarda en önemli husus başvuru süreci olabilir. Zira çoğu belediye en fazla birkaç gün süre ile ilan yayımlıyor. Adayların ilan metinlerinde bu detayı göz önünde bulundurarak inceleme yapması gerekiyor. 

İlanlara Başvuru İşlemleri

Söz konusu ilanlara başvurular ilan metinlerinde yer alan başvuru evrakları ile birlikte yapılıyor. Başvuru evraklarını temin eden adaylar bu kurumlara giderek şahsen başvurularını yapıyorlar. 

Belediye Memuru ve İşçisi alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir