Personel Alımı

23 Şehir için 36 Yeni İlan: Eylül Ayı İl ve İlçe Belediye Başkanlıkları Personel Alım Duyuruları

Belediye Başkanlıkları yayımladıkları personel alım ilanları ile kadrolarında bulunan eksiklikleri gidermeyi amaçlıyorlar. 

Bunun için çeşitli platformlar üzerinden ilan yayımlayan belediye başkanlıklarının bu ilanlarını sizlerle anında paylaşıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza Eylül ayı başı ile ilan edilen memur alımlarını derledik. 

Söz konusu belediye memuru ve belediye personeli alım ilanlarını sizlere tüm detayları ile aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Daha önceden de yayımladığımız gibi belediye personeli alım ilanları hem şehirler için hemde ilçeler için yayımlanıyor. 

Yayımlanan ilanlara göre alım yapılacak belediye memuru ve belediye işçisi alımları aşağıda yer alan şehirlerde olacak. İlanlarda ayrıca aynı şehirde çok sayıda ilçe için de alımlar yapılacağı bildirildi. 

Alım Yapılacak Şehirlerin Listesi

Aydın, İstanbul, Malatya, Çankırı, İzmir, Erzincan, Çanakkale, Kastamonu, Denizli, Antalya, Konya, Burdur, Bursa, Bartın, Amasra, Mersin, Afyonkarahisar, Mardin, Sivas, Manisa, Yozgat, Antalya ve Ordu.

BELEDİYE PERSONELİ ALIMLARI İÇİN AÇIK KADROLAR

Belediye memuru ve belediye işçisi alımları onlarca meslek grubundan yapılıyor. 

İlanlarda KPSS puan sıralaması esasına göre alımlar yapılacağı ilan edilse de çoğu ilan için KPSS puan şartı talep edilmiyor. Bu çerçevede ilanlarda yer alan meslek gruplarının dağılımları şu şekilde;

İlanlarda en çok ofis personeli alımları için duyurular bulunuyor. Bunun için belediyeler Büro Memuru, Vezne Memuru, Ofis Memuru, Muhasebe Memuru, İdari İşler Memuru, Büro İşçisi, Ofis İşçisi, Hizmetli, Sekreter, Yönetici Asistanı gibi kadrolarda personel alımları yapıyorlar. 

Bu kadroların dışında ilan metinlerinde yer alan diğer önemli kadrolar, şoför, güvenlik görevlisi, öğretmen, eğitmen, hizmet görevlisi, teknisyen, tekniker, mühendis, saha personelleri, işçi kadroları bulunuyor. 

BELEDİYE PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI

Her belediye başkanlığı ilan metinlerinde kendi özel şartlarını talep eder. Kadro ve kuruma göre değişen bu şartlar ana başlıkları ile şu şekilde; 

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak. Bu şartın dışında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer koşullar. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularda en çok başvuru sürecine dikkat edecekler. Başvuru süreci bir iki gün olarak belirlenen bu ilanlarda diğer önemli detaylar başvurularının çoğunluğunun şahsen yapılacak olması. Sadece bir kaç belediye internet üzerinden başvuru alıyor. 

Bu kapsamda adaylar ilan metinlerine ulaşıp kendilerine uygun ilanı bulduktan sonra başvurularını yapacaklar. 

Belediye Personeli alım ilanları için TIKLAYINIZ 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir